Zálohování dat a serverů

Zálohování dat je jednou z nejdůležitějších činnosti pro obnovení a opětného zajištění bezproblémového chodu firmy v případě selhaní hardware, software nebo ztráty dat zaviněné uživatelem. Zálohy by měly být uloženy nejen v místě jejich pořízení – v primárním uložišti, ale i na sekundárním uložišti tj. na geografický odlišném místě, pro možnost takzvaného Disastery Recovery – v případě zničení nebo ztráty dat primárního uložiště např. při požáru budovy nebo případné krádeži. Neméně důležitou činností je také archivace starších dat. Nedílnou součástí zálohovaní dat musí být i dohled nad zálohováním a testování obnovy dat z vytvořených záloh.

Kromě zálohování jednotlivých souborů je vhodné myslet i na zálohu celých serverů (včetně nastavení) kritických pro chod společnosti. Typickým příkladem může být doménový řadič. V případě poruchy jej lze z takové zálohy plně obnovit a není potřeba vše konfigurovat znovu od počátku. Časová úspora se poté jistě promítne i do finančních nákladů. Zatímco soubory je vhodné zálohovat denně, servery a jejich nastavení postačí zálohovat týdně až měsíčně. Vhodně zvolený program na zálohování Vám umožní veškeré tyto úkony provádět automaticky.

Pokud máte jakékoliv nejasnosti ohledně zálohovaní, kontaktujte nás a rádi Vám pomůžeme s vytvořením koncepce pro zálohování a archivaci dat, stanovením rizik, výběrem dat pro zálohování i následným monitorováním průběhu záloh.

Zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

Naši partneři