Outsourcing IT

Je pro Vás příliš nákladné provozovat vlastní IT oddělení, ale potřebujete zachovat bezproblémový chod firmy? Kladete důraz na bezpečí svých dat a nevíte, jak na to? Potom je služba Outsourcing IT určena právě Vám.

Co to je Outsourcing IT?

Outsourcing IT je vyčlenění služeb spojených s informačními technologiemi a předaní správy a odpovědnosti za chod těchto služeb partnerovi, který je na odvětví správy informačních technologii specializován.

Komu je určen Outsourcing IT?

Výhody Outsourcingu IT ocení zejména firmy, pro které je příliš nákladné nebo nevýhodné provozovat vlastní IT oddělení a přesto potřebuji mít spolehlivou a zabezpečenou IT infrastrukturu. Přenesení odpovědnosti za správu informačních technologií na externího partnera přináší tyto výhody:

  • správa IT infrastruktury na profesionální úrovni
  • stálá dostupnost týmu specialistů IT
  • zefektivnění využití informačních technologií
  • odstranění nákladů na zaměstnávání a vzdělávání vlastního správce IT
  • více prostoru pro Váš předmět podnikání

Jaký je rozdíl mezi kompletním Outsourcingem IT a Helpdeskem IT?

Zatímco při využívání služeb kompletního Outsourcingu IT se odpovědnou za fungování všech informačních technologií, tedy i klíčových činností, stává firma, která Outsourcing IT dodává, tak v případě využívání Helpdesku IT je dodavatel Helpdesku odpovědný pouze za činnosti, které objednatel přesně specifikoval. V případě Outsourcingu IT tedy odpadá nutnost specifikovat a vyhrazovat jednotlivé oblasti a odpovědnosti jednotlivých IT oddělení, protože kompletní odpovědnost za celou IT infrastrukturu přebírá poskytovatel Outsourcingu IT.

Proč spolupracovat s naší firmou?

IT Prime s.r.o. se specializuje na dodávky služeb v oblasti Outsourcingu IT již od roku 2008 a čerpá ze zkušenosti se spoluprací s firmami z oblasti automobilového průmyslu, stavebnictví, služeb, průmyslu a výroby i s neziskovým sektorem v Ostravě a okolí. Díky těmto zkušenostem se dokážeme flexibilně přizpůsobit i nestandardním požadavkům našich zákazníků. Odbornost našich specialistů prokazují získané certifikace Cisco a Microsoft.  Máme systém vzdálené správy a podpory koncových uživatelů. Uvědomujeme si i nezbytnost komunikace se zahraničními klienty a partnery, proto naší specialisté disponují znalostí anglického jazyka. Připravili jsme pro Vás případové studie, které Vám mohou pomoci udělat si lepší představu, jaké jsou možností využití služeb Outsourcing IT.

Modelové příklady pro využivání služeb Outsourcing IT

Stále si nejste jisti?

Využijte bezplatnou konzultaci o stavu Vaší IT infrastruktury s návrhem optimálního řešení.

Zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

Naši partneři