IT bezpečnost

Ve firmě není mnoho cennějších věcí než firemní data. Přesto je stále mnoho společností, které nemají data dostatečně zabezpečeny a to jak proti útokům zvenčí, tak proti jejich zcizení zevnitř organizace.

Prvotní ochranou proti útokům zvenčí je používání firewallů a antivirových programů, které dokáží odfiltrovat většinu případných útoku, které přichází z vnějšího prostředí.

Základním prvkem pro ochranu firemních dat uvnitř firmy je zvolení vhodné strategie zabezpečení a vytvoření bezpečnostní politiky s ohledem na potřeby firmy a jejich zaměstnanců. Prvním stupněm ochrany je zabezpečení počítačových sítí, jak bezdrátových (WIFI), tak fyzických, proti neoprávněnému připojení cizího zařízení. Druhým krokem ke zvýšení bezpečnosti je správné řízení přístupů k datům na základě přidělených oprávnění pro jednotlivé zaměstnance. Veškeré přístupy a operace by měly být monitorovány a uloženy. Dále je nutné zavést závazná pravidla pro vynášení dat mimo prostory společnosti na mobilních zařízeních, noteboocích nebo přenosných discích. Řešením je v těchto případech povinnost šifrování.

Toto jsou jen některé základní prvky ochrany a bezpečnosti. Komplikovanější a sofistikovanější opatření se odvíjí od konkrétních požadavků jednotlivých společností. Pokud máte zájem, rádi ve Vaši firmě zmapujeme bezpečnostní rizika a navrhneme způsoby jejich eliminace.

Zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

Naši partneři