Přejdi na obsah Přejdi na navigaci
info@itprime.cz (+420) 775 718 095
Nabízíme
Virtualizace PC, desktopů, serverů, terminálů

Virtualizace PC, desktopů, serverů, terminálů

Z hlediska správy a bezpečnostivirtualizace jednoznačně pozitivní efekt.  Virtuální servery lze kompletně zálohovat, včetně dat a aplikací na nich běžících. Tyto zálohy lze takřka ihned obnovit nebo v případě nutnosti (např. poruchy) migrovat na nový server, což výrazně zkracuje dobu, po kterou jsou dané služby nedostupné. Koncentrace všech serveru na jednom zařízení rovněž snižuje nároky na údržbu a správu tak zvládne menší počet lidí v kratším čase.

Technologie virtualizace nabízí možnost hostovat na serveru i koncová PC uživatelů. Virtualizace PC a desktopů nabízí mimo jiné velké snížení nákladů na nákup koncových zařízení. Ta jsou v tomto případě pouhými zobrazovači s minimálními nároky na výkon. Veškeré výpočetní operace se vykonávají na serveru.

Virtualizace může pomoci i v případě, že využíváte nějakou starší aplikaci, která běží pouze ve starším operačním systému a nechcete kvůli tomu provozovat jinak nevyužitý speciální počítač. Typickým příkladem je virtualizace Windows XP na počítači s jiným, zabezpečeným systémem.

Pokud myslíte, že by tato technologie mohla zefektivnit využívání vašich IT prostředků, rádi Vám zpracujeme návrh řešení ideální pro Vaší společnost. Neváhejte a kontaktujte nás.